AçılarNeptün – Ay Düğümleri Karesi

7 Ocak 2021by Hexagon0
neptun ay dugumleri karesi
Neptün – Ay Düğümleri Karesi Kesinleşme Anı Haritası

 

Neptün ve Ay Düğümleri arasındaki açı kalıbı zorlayıcı ve pürüzlü aynı zamanda çok fazla mücadele gerektiren bir sürece işaret eder. Eylem burada hayati derecede önemlidir, çünkü enerjinin niteliği bizi buna zorlar. Ancak Neptün ve Ay Düğümleri arasında olduğu için eylemden ziyade eylemsizliğe sebebiyet verebilir, donma, durma, bekleme, ara verme, zehirlenme (toksikasyon), aynı zamanda ilaçlar ve uyuşturucular ile ilgilidir. Bu kalıp altında corona virüs için verilecek aşılama çalışması kolektif için önemli bir yer kaplayacak, bu kalıbı doğrulamak için çok önemli bir bulgu. Aşılama ile ilgili olarak beklenilen, arzu edilen sonucun alınamadığı bir senaryonun da oluşması mümkün olabilir. Neptün, bir sis perdesi gibidir. Ne olacağını bilemez, nereye gideceğinizi çözemezsiniz. Kişi, kendini neyin zehirlediğini ve neyden kötü etkilendiğini bilmesine rağmen tedavi veya iyileşme yolunu seçmeyebilir. (Kolektifte bulunan tedavi yolunu seçmeme düşüncesi de bu kalıbı doğrulamak için çok önemli bir bulgudur.) Bu toksik durum herhangi bir şey olabilir, sizi yaşamınızda geriye düşüren, ileriye gitmenizi engelleyen, zihninizi ve yolunuzu bulandıran herhangi bir duygu, düşünce, eylem, karar anı içinde bu enerjiler tezahür edebilir. Neptün açıları altında nedensiz, koşulsuz bir sevginin ve ona doğru erime enerjisinin tezahürü de mümkün olabilir. Erime, kaybolma ve yok olma enerjisi süptil olana evrilme içkinliği sebebiyle ortaya çıkar.

Bu kalıp altında dönüşmesi gereken şeyler ile ilgili ve bunlar hakkında verilmesi gereken kararlar için; içsel ve sezgisel tutumlar ile zihin arasında bağıntı kuramama, içselleştirememe, akla yatmaması gibi enerjiler sebebiyle kafa karışıklıkları çok olasıdır. Ruhsal olarak yolunu bulamama, özellikle karar anlarında bulanıklık, önünü görememe, tamamına erdirememe, tamamlayamama, yönsüzlük duygusu, yolu belirleyememe vb. etkilerin hakim olacağını söyleyebilirim. Bu süreç altında duygusal planlarda endişe, derin melankoli, hayal kırıklığı, arzu edilene ulaşmada yaşanılan zorluk sebebiyle duygusal dengesizlik, geçmiş ve gelecek arasında sıkışmışlık hissi, sorumluluklardan kaçma ve erteleme, sebepsiz hüzünlenme, derin duygusal travmaların açığa çıkışı, olguları gizleme veya çarpıtma, gizlenmiş (özellikle duygusal planlarda) bazı şeylerin gün yüzüne çıkması gibi etkiler söz konusu olabilir.

Neptün-Ay Düğümleri görünümünde hayallerde olanı gerçekleştirme, ideaları ve soyut fikirleri dünyalaştırma, hayal dünyasında yeni bir seviyeye ulaşma, fikirsel olanın eyleme dökülmeye başlandığı, içsel gerçeklerin form almaya ve şekillenmeye başladığı, yaratıcı alanlarda soyut olanın somutlaştırılması gibi etkiler söz konusu olur.

Niyetleriniz, gerçeğiniz olur. İç görünüz ise rehberiniz.

 

Bu enerji altında karar anlarında eylemlerde netleşmeyi sağlamak o kadar da basit ve akıcı olmayabilir. Kare enerjinin kendini kandıran bir kabul ile yaptığının ve yaşadığının ne kadar doğru olduğunu savunabilir (yeniyi reddetmek, yeninin yabancı gelmesi duyguları sebebiyle) habitatını değiştirmek istemeyebilir, bu zehirleyici veya yanılgı dolu konu hakkında kendine bazı cevaplar vermekten kaçabilir, bu başlıkları kendinden gizleyebilir. Ancak bir o kadar da bu mücadeleler içerisinde bulunurken kaybolmuş bir şekilde iradeyi eriten, karar verme mekanizmasını donduran bir tutum ile de karşı karşıya kalabilir. “Ne yapacağını bilememe” sürecin anahtar sözcüğüdür. Duygusal travmalar, ilişkiler ve arkadaşlıklar yoluyla gelebilecek zararlardan, maddi ve manevi anlamda bir buhrandan söz etmek olasıdır. Kare niteliği sebebiyle gelen engeller, mücadeleler ve bir takım zorluklar gerçeği ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir. Zihinsel kilitleri açabilir, belirlenememiş olanı belirleme gücünü ve görüsünü elde edebiliriz.

Bazı şeyler süptil formunda kalarak, maddeleşmenin önüne geçebilir veya tam tersi senaryo gerçekleşebilir. Bir şey uzun süredir süptil formdadır ve maddeleşerek ortaya çıkar. Bu süptil olan şeylerden deneyim ve bilgi kazanmak üzere derin süreçlerin başlangıcına da işaret edebilir.

Kare enerjisi niteliği gereği oluşturucu, başlatıcı (initiator) olarak adlandırılabilirim. Haliyle burada kişisel merkezlerden çıkanlar  “kadersel” olan enerjinin mekanizmasını çalıştıracak olan asıl kuvvettir. Neptün transitleri altında alınan kararlardan veya alınmamış kararlardan duyulan pişmanlıklar gündemdedir. İlişkiler yoluyla oluşacak hayal kırıklıkları ön plandadır. Enerjinin düşüklüğü, miskinlik ve bitkinlik tezahür edebilir. Kişi bir şeyleri kaçırıyormuş hissiyatına bürünebilir ve kararlarını hiç olmadığı gibi bir yönde değiştirebilir. Maddesel düzlemde bazı kayıplar verilmesi çok olasıdır.

Neptün-Ay Düğümleri karesi için kandırma, kandırılma enerjilerinin varlığından da söz edilir. Bu açı kalıbı altında bilginin doğruluğu ile ilgili paranoya ve bilginin çarpıtılması ile ilgili temalar gündeme gelebilir. Büyük dolandırıcılık ve soygunlar bu kalıp altında tezahür edebilir. Aynı zamanda kişilerin kendilerini kandırma, gitmesi gereken yola dair kendini geriye çekme ve bu alanlarda bilinç düzeyine çıkmak isteyen gerçekliklerden kaçma eğilimi görülebilir. Kişisel olarak da doğruluk/yanlışlık arasında kalınabilir, hem ahlaki hem de bilginin gerçekliği açısından. Neptün, iradeyi eriten en kuvvetli güçlerden bir tanesidir, haliyle büyük bir bulanıklık hissi içerisinde dolaştığımızı düşünebiliriz. Neptün, dünya formundaki suları, ideaları, oluşmuş ve oluşmamış tüm bilgiyi kapsar. O sebepten bu karışıklık altında derin düşüncelere yatmak, düşüncelerde kaybolmak, rüyaların işaretlerini izlemek ve iç sesi dinlemek çok faydalıdır. Sessizlik, meditasyon, dua ve ruhani faaliyetler için çok uygun bir zaman dilimidir.

 

Işık ile.

7 Ocak 2021, 15:30

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://kronoskop.com/wp-content/uploads/2020/12/Under_Construction_Light-Gif.gif

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya Hesaplarımız